Efficiënt en correct ontwerpen in BIM: Geberit lanceert basiscursus afvoertechniek
In een tijd waarin de bouwsector steeds verder digitaliseert en installaties een groter aandeel krijgen in het bouwbudget, wordt efficiënt ruimtegebruik belangrijker dan ooit. Tegelijkertijd moeten ontwerpers rekening houden met tal van technische eisen en regelgeving. Voor iedereen die werkt met BIM en zich bezighoudt met afvoertechniek biedt Geberit nu een kosteloze basiscursus aan: Ontwerpen in BIM voor afvoersystemen.
Normgericht ontwerpen in BIM
De cursus biedt inzicht in de belangrijkste normen waar afvoersystemen aan moeten voldoen – met name de NEN 3215 en de NTR 3216. Deze regelgeving is essentieel voor correcte dimensionering, positionering en toepassing van afvoersystemen binnen een BIM-model. Tijdens de training wordt niet alleen aandacht besteed aan de theorie, maar ook aan het praktisch toepassen van beschikbare BIM-data en -services. Zo kunnen deelnemers hun modellen verrijken met up-to-date productinformatie, waardoor fouten in de uitvoeringsfase worden voorkomen.
Praktische inzichten en verrassende inzichten over geluid en watergedrag
Wat deze cursus onderscheidt, is de praktische insteek. Naast normkennis en modelleringstechnieken krijgen deelnemers slimme tips aangereikt over het besparen van ruimte en het voorkomen van geluidsproblemen in installatietechniek. Uniek onderdeel is de demonstratie van afvoerwater in een transparant leidingsysteem: deelnemers zien met eigen ogen hoe water zich écht gedraagt in verschillende situaties. Deze inzichten zijn vaak verrassend en dragen bij aan betere ontwerpkeuzes.
Ook de akoestische aspecten van afvoersystemen worden behandeld. Waar men in de praktijk vaak afgaat op wat hoorbaar is, laat de cursus zien dat metingen en gehoor niet altijd overeenkomen. Dit bewustzijn helpt ontwerpers om geluidsreductie serieus mee te nemen in hun ontwerpbeslissingen.
Gericht op BIM-professionals
De cursus is ontwikkeld voor BIM-ontwerpers, modelleurs en engineers die meer grip willen krijgen op het ontwerpen van afvoersystemen binnen een BIM-omgeving. Zowel zelfstandigen als medewerkers van adviesbureaus, installateurs of aannemers zijn welkom. De training is toegankelijk, praktijkgericht en direct toepasbaar in de dagelijkse werkzaamheden.
Meerwaarde zonder kosten
Geberit biedt deze basiscursus kosteloos aan. De training duurt een halve dag en vindt plaats in het Informatiecetrum in Nieuwegein. Na afloop zijn deelnemers in staat om beter onderbouwde ontwerpkeuzes te maken, waarbij normering, efficiëntie en comfort hand in hand gaan.
Datum: 17-09-2025
Locatie: Geberit Informatiecentrum, Fultonbaan 15, Nieuwegein
Interesse?
Neem contact op via het formulier op deze pagina of ga naar geberit.nl/cursussen voor meer informatie of directe aanmelding.